ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12211503
*
nr 1221 1503
Spegel
Gustaviansk stil, 100x64
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 18:42:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 00:09:38
1
350 kr
3/12 13:16:24
2
500 kr
3/12 13:45:39
1
450 kr
3/12 13:45:39
2
500 kr (Budbetjänt)
3/12 14:38:04
2
700 kr
3/12 17:03:46
3
600 kr
3/12 17:03:46
2
700 kr (Budbetjänt)
3/12 18:07:21
4
800 kr
3/12 18:10:20
5
Vinnande bud
3/12 18:11:58
5
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1221 1503
Spegel
Gustaviansk stil, 100x64
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/12 00:09:38 | 1 | 350 kr |
3/12 13:16:24 | 2 | 500 kr |
3/12 13:45:39 | 1 | 450 kr |
3/12 13:45:39 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
3/12 14:38:04 | 2 | 700 kr |
3/12 17:03:46 | 3 | 600 kr |
3/12 17:03:46 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
3/12 18:07:21 | 4 | 800 kr |
3/12 18:10:20 | 5 | Vinnande bud |
3/12 18:11:58 | 5 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53